Logo Fundusze Europejskie, Unia Europejska, Kolorowe
Projekt pn. "Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie kłobuckim (II)"


Powiatowy Urząd Pracy w Kłobucku realizował w okresie 01.01.2016 r. – 31.12.2016 r. projekt pozakonkursowy pn. „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie kłobuckim (II)" współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja i Rozwój - Oś priorytetowa I Osoby młode na rynku pracy, Działanie 1.1 Wsparcie osób młodych pozostających bez pracy na regionalnym rynku pracy, Poddziałanie 1.1.1 Wsparcie udzielane z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Celem projektu było zwiększenie możliwości zatrudnienia osób młodych do 29 roku życia pozostających bez pracy w powiecie kłobuckim.

W projekcie uczestniczyło łącznie 260 osób bezrobotnych w wieku 18-29 lat (w tym 146 kobiet), zamieszkujących miasta oraz tereny wiejskie powiatu kłobuckiego, zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Kłobucku (należących do I lub II profilu pomocy), które nie uczestniczyły w kształceniu i szkoleniu (tzw. młodzież NEET). 

Zgodnie z założeniami projektu grupami priorytetowymi w projekcie były: W ramach projektu realizowano następujące działania na rzecz osób bezrobotnych do 29 roku życia mające przyczynić się do osiągnięcia celów i założeń projektu: Oferowane w ramach projektu powyższe wsparcie zostało poprzedzone indywidualną i kompleksową pomocą taką jak: identyfikacja potrzeb osób młodych pozostających bez zatrudnienia oraz diagnozowanie możliwości w zakresie doskonalenia zawodowego, w tym identyfikacja stopnia oddalenia od rynku pracy osób młodych, czyli ustalenie każdemu uczestnikowi projektu profilu pomocy oraz przygotowanie Indywidualnego Planu Działania (IPD) i w konsekwencji realizacja pośrednictwa pracy lub poradnictwa zawodowego oraz innych zakładanych w projekcie form wsparcia. Działania projektowe stanowiły zatem kompleksową ofertę wsparcia, wykorzystującą niezbędne formy pomocy określone w ustawie o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy ukierunkowane na doprowadzenie uczestnika projektu do zatrudnienia.

Cel projektu, którym było zwiększenie możliwości zatrudnienia osób młodych do 29 roku życia pozostających bez pracy, został osiągnięty, a zatrudnienie po zakończonym udziale w projekcie podjęło ponad 93% uczestników projektu.

W celu zachowania zasady równości szans i niedyskryminacji niniejszy projekt realizowany był z zapewnieniem wolnego i równego dostępu dla wszystkich bezrobotnych kobiet i mężczyzn (w tym osób z niepełnosprawnościami) wyrażających gotowość i chęć uczestnictwa, pod warunkiem spełnienia równych dla wszystkich kryteriów kwalifikujących do udziału w projekcie. Rekrutacja uczestników do projektu prowadzona była w oparciu o jasne i sprawiedliwe zasady z zachowaniem równości szans i zasady równości płci kobiet i mężczyzn. Ponadto strona internetowa PUP w Kłobucku, na której zamieszczane były informacje o projekcie dostosowana jest dla osób niedowidzących, natomiast budynek PUP w Kłobucku jest dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami – posiada odpowiednio przystosowane wejście do budynku urzędu, windę oraz toalety dla osób niepełnosprawnych.
Załączniki
Plakat POWER.pdf (pdf, 446 KB)