Logo: Fundusze Europejskie, Śląskie, Unia Europejska. KoloroweProjekt pn. „Aktywizacja osób bezrobotnych w wieku 30+ zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Kłobucku (II)"

Powiatowy Urząd Pracy w Kłobucku realizował w okresie 01.01.2016 r. – 31.12.2016 r. projekt pozakonkursowy pn. „Aktywizacja osób bezrobotnych w wieku 30+ zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Kłobucku (II)" współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego województwa śląskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa VII Regionalny rynek pracy, Działanie 7.2 Poprawa zdolności do zatrudnienia osób poszukujących pracy i pozostających bez zatrudnienia.

Celem projektu było zwiększenie możliwości zatrudnienia osób powyżej 30 roku życia pozostających bez pracy zarejestrowanych w PUP w Kłobucku jako bezrobotni, dla których został ustalony I lub II profil pomocy w rozumieniu art. 33 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, należących co najmniej do jednej z wymienionych grup: osoby powyżej 50 roku życia, kobiety, osoby z niepełnosprawnościami, osoby długotrwale bezrobotne, osoby o niskich kwalifikacjach.

W projekcie uczestniczyło łącznie 139 osób bezrobotnych powyżej 30 roku życia (w tym 75 kobiet) zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Kłobucku, dla których został ustalony I lub II profil pomocy, należących co najmniej do jednej z poniższych grup: W ramach projektu realizowano następujące działania na rzecz osób bezrobotnych powyżej 30 roku życia mające przyczynić się do osiągnięcia celów i założeń projektu: Udzielanie w ramach projektu wsparcie poprzedzone zostało pogłębioną analizą umiejętności, predyspozycji i problemów zawodowych danego uczestnika projektu, m.in. poprzez opracowanie Indywidualnego Planu Działania. Analiza ta pozwoliła na dopasowanie oferty pomocy w taki sposób, aby odpowiadała na rzeczywiste potrzeby danego uczestnika projektu.

Działania projektowe stanowiły zatem kompleksową ofertę wsparcia, wykorzystującą niezbędne formy pomocy określone w ustawie o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy ukierunkowane na doprowadzenie uczestnika projektu do zatrudnienia.

Cel projektu, którym było zwiększenie możliwości zatrudnienia osób powyżej 30 roku życia pozostających bez pracy, został osiągnięty, a zatrudnienie po zakończonym udziale w projekcie podjęło ok. 94 % uczestników projektu.

W celu zachowania zasady równości szans i niedyskryminacji niniejszy projekt realizowany był z zapewnieniem wolnego i równego dostępu dla wszystkich zainteresowanych kobiet i mężczyzn, w tym osób niepełnosprawnych. Rekrutacja uczestników do projektu prowadzona była w oparciu o jasne i sprawiedliwe zasady z zachowaniem równości szans i zasady równości płci kobiet i mężczyzn.
Załączniki
Plakat RPO.pdf (pdf, 619 KB)